SEN DE HİKAYENİ PAYLAŞ!

Senin de Dünya ile paylaşmak istediğin bir hikayen var mi? Hikayeni webtoon olarak mi anlatmak istiyorsun?

Biz her zaman yeni, yaratıcı içerik ve sanatçı arayışındayız.

webtoongonder@lokmastudio.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Webtoon nedir?

Webtoon, mobil cihazlar için optimize edilmiş dikey formatta bir dijital çizgi roman formatıdır. Kore'de geliştirilip popüler hale gelen bu format, şuan tüm dünyada sayısız içerik ve okuru ile giderek yaygınlaşmaktadır.

LOKMA nedir?

LOKMA, LOKMA STUDIO Teknoloji A.Ş.'nin mobil webtoon uygulamasıdır. LOKMA, yerli ve yabancı webtoonların Türkçe başta olmak üzere hizmet verdiği bölgelerin yerel dillerinde lisanslı yayınını yapar. Şuan Dev Köpek Pi, Terek, Yazarımdan Çizerimden Nefret Ediyorum, gibi çeşitli webtoonlar yalnızca LOKMA'da ücretsiz okunabilmektedir.

Nasıl hikaye okurum?

LOKMA uygulamasını indirip üyeliğini tamamladıktan sonra ücretsiz olarak okumaya başlayabilirsin!

Uygulama ücretsiz mi?

LOKMA uygulaması ve içinde bulunan tüm içerikler ücretsizdir.

Favori hikayelerimi nasıl takip edebilirim?

LOKMA uygulamasında sevdiğiniz hikayeyi tıkladığında sayfanın sağ üstünde 'Takip Et' butonu bulunuyor. Bu butonu tıklayarak hikayeyi takibe alabilir, bildirim izni verdiysen yeni bölüm geldikçe haberdar olabilirsin.

Hikayeleri ne zamana kadar okuyabilirim?

Hikayelerde bir zaman sınırı bulunmuyor. LOKMA uygulaması hizmet verdiği sürece istediğin zaman, istediğin kadar, ücretsiz olarak okuyabilirsin.

Hikayeleri internetim yokken okuyabilir miyim?

Maalesef şimdilik çevrim dışı durumlar için bölüm indirme seçeneğimiz bulunmuyor.

Her hikaye internetimden ne kadar götürür?

Her bölüm yaklaşık 10-15 MB boyutundadır.

Favori hikayelerimi nasıl paylaşabilirim?

Paylaşmak istediğin bölümü açtıktan sonra ya ekranı 1 defa tıkladığında ekranın aşağı ortasında çıkacak olan paylaşım butonunu kullanarak, veya bölümün sonunda bulunan sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak bölümü paylaşabilirsin.

Yeni bölümler ne zaman geliyor?

Her hikayenin belirlenmiş bir güncellenme günü bulunuyor. Genellikle tüm hikayeler haftada en az 1 defa güncellenir.

Lokma sürekli yeni içerik ekleyecek mi?

Mevcut planımız 6 ay boyunca okurlarımıza kesintisiz yeni içerikler sunmak. Bu süreçten elde ettiğimiz deneyimle uygulamamızı daha kapsamlı hale getirip daha çok ve sürekli bir içerik akışıyla yeniden okurlarımızın karşısına çıkmak.

Ne sıklıkla yeni hilkaye eklenecek?

Şimdilik 2 aylık döngülerle yeni hikayeler eklemeyi planlıyoruz.

Nasıl çizer olabilirim?

Eğer LOKMA uygulaması üzerinden paylaşmak istediğin webtoonların var ise bize webtoongonder@lokmastudio.com adresi üzerinden çalışmalarını iletebilirsin. Editör ekibimiz çalışmanı inceleyerek sana geri dönüş yapacaktır.

Çizimlerim platformunuzda nasıl yayınlanır?

webtoongonder@lokmastudio.com üzerinden bizimle paylaştığın çalışmalar editörlerimiz tarafından olumlu değerlendirilebilir, ve/veya farklı yollardan editörlerimiz sana çalışmalarının LOKMA uygulaması üzerinden yayınlanması için iletişime geçebilirler. İçeriğin detayları, hikaye ve anlatım şeklinin LOKMA yayın politikalarına uygunluğu değerlendirildikten sonra eğer uygun bulunursa editörlerimiz sana bir teklif yapacaktır. Teklifi kabul etmen durumunda sözleşme yapılır ve bir yayın planı oluşturulur.

Yazarım ama çizemiyorum, çizerim ama hikayem yok ne yapmalıyım?

Resmi olarak yazar çizer eşleştirme hizmetimiz bulunmuyor fakat, talep olması ve uygun eşleşmelerin olabileceğine inandığımız sanatçılar olması durumunda yazar ve çizerin tanıştırılmasını sağlayabiliriz.

Aynı email adresi ile iki kere kayıt olabiliyor muyum?

Hayır. Her e-posta adresi yalnızca bir defa kullanılabilir. Eğer mevcut hesabını silmen durumunda silinen hesapta kullandığın e-postası ile yeni hesap açabilirsin.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

LOKMA uygulamasının giriş ekranında bulunan 'Şifremi Unuttum' seçeneğini kullanarak yeni şifre oluşturabilirsin.

Uygulama telefonumda çalışmıyor?

LOKMA uygulaması Android 7 / iOS 11 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır. Telefonun işletimi sisteminin güncel olduğundan emin ol. Belirttiğimiz sürüm veya daha ileri sürüm olmasına rağmen çalışmıyor ise lütfen bize yaşamakta olduğun sorun, kullanmakta olduğun cihaz ve işletim sistemi bilgilerini lokma@lokmastudio.com adresine gönder. Teknik ekibimiz ilgili incelemeyi yaparak geri dönüş sağlayacaklardır.

Şifre yenileme maili tarafıma ulaşmadı?

e-posta spam klasörüne düşmüş olabilir veya kullanmakta olduğun e-posta sağlayıcısının otomatik filtrelerine takılmış olabilir. Eğer ilgili e-posta hiç bir alt klasörde bulumuyorsa bize lokma@lokmastudio.com adresi üzerinden yaşamakta olduğun sorunun detaylarını paylaş. Teknik ekibimiz ilgili incelemeyi yaparak geri dönüş sağlayacaklardır.

Farklı bir cihazdan bağlanabilir miyim?

Evet LOKMA uygulaması Android 7 / iOS 11 ve üzeri işletim sistemi bulunan tüm cihazlarda kurabilir, mevcut hesabınla bağlanabilirsin.

Huawei telefonlarda çalışır mı?

Maalesef LOKMA şimdilik yalnızca Google Play ve Appstore üzerinden indirilebilmekte.

Yeni bölüm uyarıları telefonuma gelmiyor?

Yeni bölüm bildirimlerini alabilmek için LOKMA uygulamasının 'Ayarlar' kısımından bildirilere izin vermiş olman gerekiyor. Eğer izin vermiş olmana rağmen bildirim alamıyorsan, uygulama içinde bulunan 'Bize Ulaş' kısmında şikayetini detayları ile birlikte iletirsen teknik ekibimiz ilgili incelemeyi yaparak geri dönüş sağlayacaktır.

Sizden haber almak istemiyorum ne yapmalıyım?

LOKMA uygulamasının 'Ayarlar' kısımından bildirim seçeneklerini kapatman yeterli.

Üyeliğimi nasıl silerim?

LOKMA uygulamasının 'Bilgilerim' kısımından hesabını silebilirsin.

Üyeligimi sildim tekrar nasıl reaktive ederim?

Maalesef bir kere silinmiş bir hesap anonimleştirildiğinden yeniden aktive edilemiyor.

LOKMA
ŞİMDİ YAYINDA!

Lokma tadında, webtoonlar seni bekliyor! Yeni favori eser ve sanatçıları keşfet! Hemen LOKMA’yi indir ve dilediğin her yerden ÜCRETSİZ olarak webtoon okumaya basla!

Logo
LOKMA STUDIO Teknoloji A.Ş.Caferağa Mah. Şair Nefi Sk. No:46/5 Kadıköy / İstanbulinfo@lokmastudio.com